Yumuşatma Sistemleri

Su yumuşatma sistemleri zamanlı olarak ayın ya da haftanın istediğiniz gün ve saatinde hiçbir müdahale gerektirmeden yenileme işlemini otomatik olarak yerine getirmektedir. Zaman kontrollü olarak doyuma ulaşan reçine, tuzlu su ile rejenerasyona girerek Mg (Magnezyum) ve Ca (Kalsiyum) iyonlarından temizlenir.

Debi kontrollü yumuşatma sistemleri geçen su miktarını cihaz üzerinde bulunan bir sayaç vasıtası ile ölçümleyerek daha önceden programlanmış rejenerasyon işlemine tabi tutar. Doyuma ulaşan reçine debi kontrollü olarak tuzlu su ile rejenerasyona girerek, kalsiyum ve magnezyum iyonları sudan uzaklaştırılır.

Tandem tip cihazlar aralıksız 24 saat yumuşak su gereksinimi olan tesisler için idealdir. Sistem üzerinde; iki adet reçine kolonu, katyonik reçineleri, otomatik valfler ve tuz tankı bulunur. Tandem (Dublex Sistem) su yumuşatma sistemlerinde otomatik valfler debi kontrolünü baz alarak çalışır. Servisteki reçine tankından belirli debide su geçtiğinde otomatik olarak rejenerasyona geçer, diğer tank ise servis konumuna geçerek tesisata yumuşak su vermeye devam eder. Bu sayede insan müdahalesine ihtiyaç duymaksızın ve rejenerasyon işlemleri için proses durmadan günün 24 saati kesintisiz yumuşak su üretmiş olur.

 

Kullanım Alanları:

 

Endüstriyel Suların Arıtım Aşamalarında Restaurantlar Araba Yıkama Tesisleri
Villalar, Apartmanlar, Okullar Buz Makineleri Çay, Kahve
Hastaneler Çamaşırhaneler Cola Makineleri
Okullar Laboratuarlar Boiler, buhar kazanı ÖNCESİ

 

Paylaşabilirsiniz

Haber Bülteni
İndirimlerden Yararlanmak İçin