REÇİNELİ KİREC ÖNLEYİCİLER


Reçineli Su Yumuşatma

Firmamızın Psa lisansı ile sizlere sunmakta oldugu Reçineli Su Yumuşatma Cihazlarının gerçekleştirdiği, suda bulunan sertlik yapıcı iyonların alınması işlemidir. Tam otomatik olan su yumuşatma sistemleri, suyun sertliğini 0 Fro sertliğine veya istenen bir sertlik değerine düşürerek, içimi hoş, tadı lezzetli bir su eldesi sağlarken, su ile çalışan armatürlerin, makine ve ısıtma ünitelerinin kireçlenmeye karşı korunmasını, dolayısıyla uzun ömürlü bir kullanımı temin eder.

Bu amaçla;

  • Köy, kasaba, şehir içme ve kullanma suyu temininde,
  • Her türlü apartman, site ve toplu konutların içme ve kullanma suyu temininde,
  • Geniş kapsamlı eğlence komplekslerinin, hotel ve tatil köylerinin kullanma ve içme sularının merkezi yumuşatmasında, Şişeleme ve dolum tesislerinin kaynak ve kuyu sularının yumuşatılmasında,
  • Her çapta sanayi ve endüstri tesisinin ihtiyaç duydugu iyi kalitedeki proses suyunun temininde güvenle kullanılabilir.

Sert sular, özellikle sertlik 50 Fro üzerinde olduğunda, insan sağlığı açısından tehlikeli ve kullanımı yasaktır. Ayrıca evsel ve sanayii kullanımlarında enerji kaybına, ürün kalitesinin düşmesine ve tesisatlarda tıkanmalara sebep olur. Bu sebeplerle kurulan True-Life Reçineli Su Yumuşatma Cihazlarında sudan kalsiyum ve magnezyum gibi +2 değerlikli iyonlar alınırken, yerine sodyum iyonları verilir.

Sistem rejenerasyonunu, sahip oldugu mikroprosesör sayesinde zaman, debi ve basınç kontollü olarak tam otomatik olarak gerçeklestirir. Rejenerasyon isleminde sırası ile ters yıkama, tuzlu su emme, bekleme, hızlı durulama, yavaş durulama ve tuz tankına su alma periyotları, insan müdahalesine gerek olmadan kendiliğinden gerçekleşir.